بازگشایی راههای عشایری استان البرز

دسته‌بندی نشده

در سال جاری بیش از 50 کیلومتر از راه های ارتباطی در مناطق ییلاقی عشایر استان البرز با هدف بهبود راههای ارتباطی عشایری  استان تسطیح  و مرمت گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره امور عشایر البرز، مدیر امور عشایر استان البرز گفت: بازگشایی،تسطیح و مرمت راههای ییلاقی عشایر در جهت افزایش ایمنی اجرا می شود .

مهندس نقدی بازنشین افزود : در سال جاری عملیات راهگشایی، تسطیح و رگلاژ راههای عشایری شهرستان کرج  در خرداد ماه صورت پذیرفته و راههای عشایری شهرستان طالقان  پیش از کوچ عشایر منطقه، تسطیح و بازگشایی خواهد گردید.

وی خاطر نشان کرد: در محور آزادبر به گراب که یکی از محور های اصلی و صعب العبور ییلاقی در شهرستان کرج محسوب می شود به علت انباشت برف به ارتفاعی بیش از 4 متر، مانع کوچ ییلاقی عشایر به مناطق عشایری از جمله لارک و گرچک ونیا و در ادامه عسلک و زرد کله  شده بود که توسط امور عشایر استان البرز بازگشایی و تسطیح گردید.

شایان ذکر است هر ساله بازگشایی مناطق ییلاقی عشایری استان البرز شامل مسیرهای عشایری آزادبر به گراب، دروان، نسا-گاجره در شهرستان کرج، و هم چنین مسیر ماشینو در شهرستان طالقان توسط امور عشایر استان البرز صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *